O nás

Nipponfest ako festival, ktorý sa chce venovať japonskej kultúre a pop-kultúre chce zaujať širšie publikum a to nielen skalných fanúšikov, ale aj náhodných okoloidúcich. Jeho úlohou je prispieť k zvyšovaniu povedomia o Japonsku ako krajine, ale aj o pochopení jeho kultúry a tradícií. K tomuto cieľu mu má pomôcť bohatý program, v ktorom by si každý návštevník mal nájsť niečo zaujímavé.

Nielen tradičné prednášky o širokej škále tém, ale aj možnosti vyskúšania stolových hier, či možnosť zapojenia sa do japonsky ladených súťaží, by mali návštevníkom aspoň na chvíľu priblížiť vzdialenú krajinu a jej krásy. Nielen jeho zaujímavé miesta, bohatú kultúru a zvyklosti, ale aj preň typické komiksy (manga), animáciu (anime), populárnu hudbu alebo televízne seriály (j-drama) by mali ľuďom priblížiť prednášky. Dopĺňať ich budú stolové hry ako SHOGI – japonská obdoba šachu, GO– japonská strategická dosková hra, alebo u nás menej známa hra MAHJONG. Oddychovú atmosféru trochu narušia súťaže o zaujímavé ceny. Súťažiť sa bude dať v KARAOKE – kde sa súťažiaci budú snažiť svojím spevom očariť publikum, alebo COSPLAY (COStume PLAY) – kde pôjde o najlepší kostým niektorej postavičky zo sveta japonskej animácie alebo hier. Na svoje si prídu aj vyznavači filmového strihu, ktorí sa môžu zapojiť do súťaže v tvorbe AMV (Anime Music Video), kde pôjde o to nájsť najzaujímavejšie spojenie hudby a rôznych scén z anime a pre tých pohybovo nadanejších je určená súťaž v DDR (Dance Dance Revolution), pri ktorej ide o koordináciu pohybov, určených šípkami na displeji, do rytmu hudby. Ukrátení ale nebudú ani tí, ktorých zbraňou sú vedomosti o japonskej animácií, pre nich bude totiž pripravený Animekvíz.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť pokojným chvíľkam, bude k dispozícií čajovňa. A v priestoroch bude tiež niekoľko stánkov, predávajúcich figúrky, plagáty, kľúčenky či tašky s anime alebo japonskou tematikou.

Samozrejmosťou je tiež premietanie vybraných titulov z japonskej animácie a filmovej tvorby.

Tešíme sa na Vás!