• Šťastné a veselé Vianoce

  Šťastné a veselé Vianoce

  Ďalší úspešný rok je za nami. Organizačný team Hangukon-u by rád poprial naším návštevníkom, sponzorom a partnerom pokojné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu svojich blízkych a len to najlepšie v novom roku 2017.

 • Dátum konania ročníka 2017

  Ročník 2016 je úspešne za nami. My už myslíme čo bude o rok. Ale hlavne kedy bude o rok...

 • Odozva návštevníkov

  Ahojte! Boli ste na našej akcií? Máte pripomienky, nápady alebo celkový dojem o ktorý by ste sa chceli s organizátormi podeliť? Máte jedinečnú možnosť! Formulár odozvy návštevníkov je pripravený a tí z vás ktorý ho vyplnia a zanechájú na seba kontakt budú zaradený o lístky na fest o rok.

 • Poďakovanie

  Ďakujeme naším návštevníkom, partnerom a sponzorom za super víkend. Ďakujeme aj naším dobrovoľníkom, ktorý usilovne makali. Pevne veríme že ste sa bavili a máte kopu dobrých spomienok.

 • Program podujatia v Mobile

  Program podujatia v Mobile

  Áno je to tak. Ponúkame vám môžnosť stiahnuť si program festivalu do mobilu prostredníctvom aplikície Condroid.

 • Diskusia s Organizátormi

  Zorganizovať festival, to nie je len tak! Za jedným víkendom stojí kopa práce, mesiace a mesiace organizovania, vymýšľania; čas, snaha a námaha partie nadšencov japonskej a ázijskej kultúry. My Vás pozývame nahliadnuť do zákulisia festivalu, pokecať si s partiou, ktorá pre Vás organizuje Nipponfest a Hangukon.

 • Koláčiky a kávička od BoVik Cakes

  Koláčiky a kávička od BoVik Cakes

  Cupcake je skvelý koláčik! V tom svojom košíčku ju neuveriteľne praktický, ide o šikovné servírovanie! A dostupný je v nekonečných variáciách – aký je ten Váš najobľúbenejší?

 • Herné konzoly na Nipponfeste a Hangukone 2016!

  Herné konzoly na Nipponfeste a Hangukone 2016!

  V Japonsku a Južnej Kórei má herný priemysel silné postavenie, konzolové a počítačové hry tam hrávajú malí i veľkí, existujú celé herne plné herných automatov od výmyslu sveta, ide o neodmysliteľnú súčasť tamojšej kultúry. Minulý rok ste nám návštevníci povedali že by ste radi aj elektronické hry a my sme vás vypočuli. Preto tento rok nájdete herné konzoly premiérovo aj na Nipponfeste a Hangukone!

 • Diskotéka

  Diskotéka

  Ako iste už mnohí viete diskotéka sa stala takým naším trademarkom a preto nebude chýbať ani tento rok.

 • Voľne pripojiteľná Wifi

  Voľne pripojiteľná Wifi

  Drahí naši návštevníci v rámci skvalitňovania zábavy a služieb tento rok prichádzame s novinkou pre vás. Voľne dostupnou Wifi pre vás...

 • Predajné stánky SVET OTAKU a FUNTASTIC

  Predajné stánky SVET OTAKU a FUNTASTIC

  Drahí návštevníci, ani tento rok nebudete ukrátení o rozširovanie svojej zbierky figúrok, „plyšákov“ alebo mangy. Po dobrom nákupe vo Svete Otaku sa budete môcť zahrať skvelé hry, ktoré Vám prinesie Funtastic.

 • Kozmetika Mishha

  Kozmetika Mishha

  Milí naši návštevníci! Patríte aj Vy medzi ľudí, ktorí si potrpia na kvalitnú kozmetiku? Ak áno, dávame Vám do pozornosti, že na našom festivale bude mať svoj stánok aj známa kórejská kozmetická značka Missha.

 • DjOndro!

  DjOndro!

  Aj tento rok vás v sobotu čaká skvelá K-pop párty!

 • Ikebana Workshop

  Ikebana Workshop

  Ak si myslíte, že ikebana patrí len na vianočný stôl, vyvedieme vás z omylu.

 • Predbežný program

  Drahí naši fanušíkovia a návštevníci. Určite nedočkavo čakáte na to čo sme si pre vás tento rok pripravili. Uverejnili sme pre vás predbežný program.

 • Cosplay diskusia

  Cosplay diskusia

  Znovu vám prinášame cosplay diskusný panel, kde naši cosplayeri rozoberú niekoľko zaujímavých tém. Samozrejme počas celej diskusie bude priestor aj na vaše divácke otázky. Opýtajte sa cosplayerov, čo vás vždy zaujímalo! Našimi diskutérmi sú Bya, Hong-chan a porotkyne cosplay súťaže KiuBe a Hermy, ktoré sme si ale už predstavili.

 • Cosplay porota

  Cosplay porota

  Cosplay súťaž a spolu s ňou aj naša nová súťažná kategória originalcostume, sa nezadržateľne blížia. Je teda načase aby sme si predstavili našu tohtoročnú porotu. Netreba sa báť, porota nehryzie, rada vám počas celého conu poradí a odpovie na vaše otázky spojené s cosplayom a jeho výrobou.

 • Nipponquest -Reportáž z roku 2015

  Súťaž NipponQuest pôvodne vznikla ako akási zábavná programová výplň pre návštevníkov Nipponfestu a Hangukonu.

 • ArcheAge

  ArcheAge

  Ste vášnivým hráčom, ktorí miluje vlastné herné svety, má neobmedzenú fantáziu a neunikne mu žiadna novinka z herného sveta mimo realitu? Tak toto je to pravé pre Vás.

 • Súťaž v jedení Tteokbokki

  Súťaž v jedení Tteokbokki

  Podobne ako minulý rok sme pre vás opäť pripravili súťaž v jedení na rýchlosť. Avšak tentoraz nepôjde o rezance, ale o tradičné kórejské jedlo Tteokbokki.

 • Saniika na Nipponfeste!

  Saniika na Nipponfeste!

  Kresleniu sa tento rok výnimočne darí. Michaela "Saniika" Králová je slovenská ilustrátorka komiksov a máng. Niektorí ju poznajú aj vďaka Comic Book-om a účasti na mnohých conoch (Comics salón, Akicon, KomiksFest! a i.) Teraz ju máte možnosť stretnúť naživo aj u nás. Zostane pri tom, čo ju baví a v čom vyniká - pri kreslení.

 • Severná Kórea očami dobrodruha

  Severná Kórea očami dobrodruha

  Martin Navrátil, meno jedného z najznámejších cestovateľov – dobrodruhov u nás na Slovensku. Cestovanie sa stalo jeho koníčkom i prácou zároveň. Splnil sa mu sen. Veď priznajte sa, kto z vás by nechcel prácu, ktorá by ho napĺňala a bola pobavením zároveň?

 • Predpredaj aj vo Funtasticu!

  Predpredaj aj vo Funtasticu!

  Nestihli ste si ešte kúpiť lístok cez inviton.sk? Prípadne nemáte ešte bankový účet? Máme pre vás riešenie...

 • Kpop flashmob

  Kpop flashmob

  Pozývame vás na KPOP FLASHMOB! O čo vlastne ide? Dav ľudí bude spoločne tancovať na vybrané kpopové choreografie. Takže ak máte radi kpop a tanec, určite sa príďte zúčastniť!

 • Predpredaj lístkov 2016

  Predpredaj lístkov 2016

  Vážení priatelia, mnohí už iste viete že predpredaj lístkov je v plnom prúde. Tento rok ponúkame za nezmenenú predpredajovú cenu lístka ešte viac zábavy ako predtým. Lístok má platnosť na všetky tri dni.

 • AMV súťaž na dovolenke!

  AMV súťaž na dovolenke!

  V tomto ročníku Nipponfestu a Hangukonu si tradičná súťaž všetkých nádejných editorov a režisérov - AMV berie voľno a nebude súčasťou programu.

 • Výtvarná súťaž

  Výtvarná súťaž

  Po prvý krát sa na festivaloch Nipponfest a Hagukon môžete zúčastniť kresliacej súťaže!

 • Lolita móda: Lorinoko a Porcelain Doll

  Lolita móda: Lorinoko a Porcelain Doll

  Prvá slovenská značka venujúca sa lolita móde Lorinoko bude spolu so spriaznenou českou značkou Porcelain Doll prezentovať iba u nás svoje produkty, ktoré si tiež budete môcť zakúpiť v ich predajnom stánku.

 • Cosplay

  Cosplay

  Ak patríte k tým, čo ešte nevedia, čo to cosplay je, vysvetlenie nájdete v nasledujúcich riadkoch. Názov cosplay vznikol spojením slov „costume“ a „play“. Prvé naznačuje, že to je samozrejme kostým určitej postavy, avšak nie je to len taký obyčajný, karnevalový a bez hlbšej pointy. Cosplay-u dodáva hlavný význam práve slovíčko „play“, ktoré znamená, že sa aj vžijete do postavy, ktorú si vyberiete – snažíte sa naozaj byť ako ona. Cosplayeri sú akoby multi umelcami, ktorí okrem šitia a výroby kostýmov vedia svoju postavu aj herecky stvárniť, pričom im nesmie chýbať aj určitá dávka kreativity. Snažia sa o čo najlepšie prevedenie svojej postavy ako z vizuálnej, tak aj z hereckej stránky.

 • Karaoke

  Karaoke

  Radi si pospevujete? Nepreskočíte ani jeden opening aby ste si s ním mohli zanôtiť? Tak neváhajte a príďte si zaspievať svoju obľúbenú pieseň na naše pódium! Cieľom súťaže nie je len predviesť svoje spevácke schopnosti, ale aj zaujať a pobaviť publikum. Svoje vystúpenie teda môžte oživiť videoklipom, tanečným číslom alebo si prizvite kamarátov, ktorí vás radi podporia z pódia. Každá snaha sa určite cení! ;)

 • Kórejská poviedková súťaž - fanfiction

  Kórejská poviedková súťaž - fanfiction

  Radi píšete? Chcete sa o to s nami podeliť a niečo aj vyhrať? Tak si poďte zasúťažiť.

 • KPOP Showcase

  KPOP Showcase

  Hudba, tanec, spev, pohyb, reč tela, príbeh, drina a pot. To všetko a možno i viac sa snúbi v jednej jedinej línii, v jeden čas a na jednom mieste - Showcase. Spojenie tanečných a speváckych vystúpení na jednom pódiu lahodiace oku i ušiam.

 • K-pop CoverDance Contest

  K-pop CoverDance Contest

  Máte radi tanec a kpop? Chcete ukázať čo sa vo vás skrýva? Tak potom neváhajte a spojte tieto dve vášne do jednej. Prihláste sa do súťaže Kpop CoverDance Contest, ktorá sa aj tento rok koná v rámci festivalu Hangukon. Spojte príjemné s užitočným, príďte si zasúťažiť o krásne ceny, spoznať nových ľudí a načerpať veľa pozitívnej nálady.

 • Nábor prednášajúcich

  Milí naši priaznivci. Chcete sa aj Vy podieľať na tvorbe programu festivalu Hangukon?

 • Dátum konania ročníka 2016

  Je to tu... Rok sa s rokom zbehol a nastal čas vás oboznámiť s dátumom konania ďalšieho ročníka vášho obľúbeného festivalu. Tak teda pekne si vezmite vaše kalendáre a vyfarbite si dni 11.11, 12.11 a 13.11.2016

 • Súťaž v AMV

  Súťaž v AMV

  Každoročná výzva režisérov a editorov je opäť tu! Ak si chceš zmerať svoje sily s konkurenciou a rozpútať bitku vo veľkom štýle na veľkom plátne a presvedčiť stovky ľudí