Cosplay panel

Drahí fanúšikovia a návštevníci!

Máme to šťastie, že každým rokom Vás pribúda viac a viac práve tých, ktorí sa rozhodnú prísť na náš festival prezlečení za svojho obľúbeného hrdinu alebo hrdinku. Aby sme Vám tento fenomén priblížili ešte viac, pripravili sme pre Vás Cosplay panel s veľmi špeciálnymi účastníkmi. Dovoľte nám, aby sme Vám ich v krátkosti predstavili.

 

Kana cosplayMeno: Kana (Kanyan cosplay)
Slovenská cosplayerka, ktorá s cosplayom začala koncom roku 2009. Od tej doby už má za sebou niekoľko desiatok kostýmov a s nimi tiež účastí na rôznych cosplay sútažiach a conoch, ako u nás na Slovensku tak, aj v zahraničí. Už dvakrát reprezentovala Slovensko na súťaži EuroCosplay, z čoho druhý krát sa umiestnila na siedmom mieste. Okrem toho bola vďaka cosplayu už pár krát pozvaná na zahraničné cony ako hosť a člen cosplay poroty. 

CelebyMeno: Pauli (Celeby)
Pochádza zo Slovenska. S cosplayom začala v 14tich rokoch a  venuje sa mu už vyše šiestich rokov. Súťaží sa zúčastňovala hlavne na Slovensku. Okrem cosplayu sa venuje aj cosplay divadlu so skupinou Haha cosplay, ktorej je členom (BOSS MWAHAHAHA, would one humbly say). V cosplayi vyhrala 2. miesto s cosplayom Kona z Bleachu a v cosplay divadlách sa okrem prvého ročníka, vždy umiestnila. 

MichaelisMeno: Michaelis (Michaelis Xerxes Break)
Prvýkrát sa s cosplayom ako takým stretol na Animeshow 2011. Dovtedy netušil, že o čo vlastne ide a že niečo také vôbec existuje. Na jeho prvom cosplayi začal pracovať vo februári 2012 a objavil sa prvýkrát v cosplay súťaži na Comics Salóne 2012, kde sa bohužiaľ nedostal do finále. Potom nasledovali už ďalšie cosplaye a súťaže. Cosplay making ho úplne pohltil. V septembri 2013 sa kvalifikoval na Eurocosplay 2013 v Londýne a rovnako tak sa stalo aj o rok na CS 2014. V pláne má momentálne mnoho ďalších coslayov a chuť postupne začať navštevovať aj zahraničné cony a cosplay súťaže .

 

HermyMeno: Hermy (Hana Boskovičová)
Cosplayer od roku 2009, potterhead, whovian, geek & otaku, fanúšik fantasy, steampunker. Ako cosplayer sa zameriava predovšetkým na skupinové cosplaye s cosplay divadlom. Pravidelná návštevníčka a prednášajúca na slovenských conoch zameraná najmä na Harry Potter a Doctor Who fandom a žurnalistka na Space Unicorn.sk.


 


 

NikyMeno: Niky (Niky cosplay)
Je slovenská cosplayerka a aktívne začala s cosplayom v marci 2010, kedy sa prvý krát zúčastnila Anime Show. Vyrobila okolo 20 kostýmov a nielen pre seba. Zúčastnila sa niekoľkých internetových súťaží  a tento rok na A.M.O.C.u vyhrala cosplay súťaž. Minulý rok bola na Advíku v Prahe v porote pre výber reprezentanta na EuroCosplay. Za
veľký úspech považuje, že sa tento rok stala cosplay modelkou a poradcom pre Alienware, s ktorým chodí na rôzne akcie a cony aj do zahraničia ako je napr. Gamescom v Kolíne.


 

VeveMeno: Veve (Veronika Janíčková)
Slovenská cosplayerka a zároveň študentka fotografického dizajnu. Cosplayu sa venuje cca 4 roky. Už od detstva mala vzťah k anime, šitiu a maľovaniu . Jej prvý con bol Animeshow 2008, a jej prvý "cosplay" bola Esther Blanchett z Trinity blood, ale bol to skôr taký prvý pokus. Dva krát vyhrala prvé miesto v cosplayi na ComicsSalóne 2011 a Animeshow
2012. Toto bude jej prvý Hangukon/Nipponfest, takže sa naň a aj na Vás veľmi teší. 

 felanMeno: Felan (Barbora Genshore)
Cosplayerka od roku 2012, gamerka, anime lover, speed painter atď. Ako cosplayer sa zameriava na herné cosplaye a cosplaye obsahujúce predovšetkým armour. Vo voľnom čase sa venuje kresbe, maľbe, grafickému dizajnu, hre na gitaru a spevu.
 Priatelia práve sme Vám predstavili ďalšie esá nášho programu. Pokiaľ ste niekedy z diaľky pozorovali týchto cosplayistov s nemým úžasom a uvažovali ste či cosplay skúsiť ale báli ste sa. Naši hostia vám radi priblížia svetlé stránky cosplayu ale i úskalia. Zostaňte nám verní, pretože vás čakajú ešte ďalšie bombastické programové odhalenia.

Váš organizačný tím


 

4Komentárov

 • Neviem

  A kde je FELAN ?! :D

 • Ani ja neviem

  Nemozeme vyzradit vsetko naraz :)

 • Neviem

  Budú tam aj cosplaye z lolka ? :D - z League of Legends ? :D poprípade mohol by som si dať cosplay keď ho stihnem dorobiť :D :D ale asi ne hanbím sa :D

 • Kaoru

  Prečo nepozvať aj nejakých známych českých cosplayerov? Určite by niektochcel prísť :D