Cosplay porota

Cosplay súťaž a spolu s ňou aj naša nová súťažná kategória originalcostume, sa nezadržateľne blížia. Je teda načase aby sme si predstavili našu tohtoročnú porotu. Netreba sa báť, porota nehryzie, rada vám počas celého conu poradí a odpovie na vaše otázky spojené s cosplayom a jeho výrobou.

 

Veve je slovenská cosplayerka a zároveň študentka kórejského jazyka a kultúry. Cosplayu sa venuje cca 6 rokov. Už od detstva mala vzťah k anime, šitiu a maľovaniu. Najčastejšie a najradšej robí herné cosplaye(väčšinou s množstvom výzbroje) a každý nový cosplay je pre ňu výzva. Jej prvý con bol Animeshow 2008 a jej prvý „cosplay“ bola Esther Blanchett z Trinityblood, ale bol to jej slovami „skôr taký prvý pokus.“

Dva krát vyhrala 1. miesto a raz 3. v cosplay súťaži na ComicsSalóne a AnimeSHOW. Zo zahraničných súťaží si odniesla 2. miesto z NipponNation vo Viedni, pričom v porote sa nachádzala i svetoznáma cosplayerka Reika.

Veve sa veľmi teší na Nipponfest, na cosplaye a na všetkých ktorých tam uvidí.

https://www.facebook.com/VeveCosplayer

 

KiuBe sa ku cosplayu dostala počas štúdia réžie animovaného filmu na VŠMU. Po úspešnom súťažení vo FanArt a OriginalArt presedlala na cosplay, ktorý ju pohltil, pretože zahŕňa všetky atribúty umeleckej tvorby (od ovládania remesla po herectvo) a taktiež jej to umožnilo spoznať veľa fantastických ľudí - mnohí sú pre ňu ako rodina.

Postavy na cosplay si vyberá podľa sympatií z amerických animákov alebo anime, komiksov (či už v literárnom, alebo filmovom spracovaní) a hier (je aktívnou hráčkou Overwatchu). Jeden z posledných úspechov, ktoré dosiahla je 3. miesto na Y-Games s kostýmom Sarah Louise Kerrigan.

Má rada kávu, kresbu a maľbu, dlhý spánok, stromy, hurmikaki, alternatívny rock, plávanie a je veľkým fanúšikom Starcraftu.

https://www.facebook.com/KiuBeART

 

Hermy sa venuje cosplayu od roku 2009, pričom cosplayovala mužské ale i ženské postavy z rôznych médií. Zameriava sa predovšetkým na organizovanie a vedenie skupinových cosplayov a scénok v cosplay divadle (skupina ForeverSecond), ktoré získali viacero umiestnení a víťazstiev, ako napríklad cosplaye a scénky StarWars, How to TrainYourDragon, Tekken a iné.

Mimo toho je aj potterhead, whovian, geek & otaku, fanúšik fantasy a steampunker. Z conov ju môžete poznať aj ako prednášajúcu s prednáškami predovšetkým o cosplayi, animácií, HarryPotter a DoctorWhofandome. Cosplay výrobe a scéne sa venovala aj v SpaceUnicorne vo svojej rubrike Cosplay 101.

Ako organizátor Nipponfestcosplay súťaže sa teší predovšetkým na nových cosplayerov.

https://www.facebook.com/Hermy46

facebook.com/ForeverSecondDivadlo

spaceunicorn.sk/blog/author/hermy

0Komentárov